دی ماندگار

"دی ماندگار"

تاریخ پر رمز و راز انقلاب اسلامی، مملو از حوادث و رخدادهای بزرگ و حماسه های ماندگار و تاریخی چون "نهم دی" سال 88 ، انتخابات ریاست جمهوری 88 با مشارکت بی نظیر مردمی، جنگ تحمیلی، فتح خرمشهر و ... است که برای همیشه در تاریخ این سرزمین خواهد درخشید .

بعضی از ایام تاریخ انقلاب به معنای واقعی ایام الله است، در این مقاطع فصولی از بصیرت، رشادت ، ایثار و شهادت طلبی و ولایت پذیری در صحیفه انقلاب ثبت و ضبط شده است.

آنچه در حماسه نهم دی ماه رخ داد در واقع حرکتی ایمانی ،انقلابی ،عاشقانه و با انگیزه کاملا الهی بود که به هیچ عنوان با اراده انسانی انجام شدنی نبود و این همان نکته ای است که مقام معظم رهبری بارها در بیانات خود به آن تاکید کرده اند و فرمودند: در نهم دی  دست اراده الهی دیده شد و گرنه این کارها ،کارهایی نیست که با اراده امثال ما انجام گیرد، این کار خداست، این دست قدرت الهی است.

جریان خبیث فتنه همزمان با انتخابات ریاست جمهوری 88 مطابق طراحی و صفحه آرایی دشمنان خارجی نظام اسلاامی تلاشهای زیادی برای براندازی و یا حداقل تضعیف نظام مقدس اسلامی را تدارک دیده از اردوکشی خیابانی به عنوان اهرمی برای سقوط نظام بهره گرفت.

اما پس از آنکه با روشنگری مقام ولایت متوجه شدند که دروغ بزرگ "تقلب" دیگر خریداری ندارد، تغییر تاکتیک داده و با توسل به مراسمات خاص انقلاب و کشور سعی داشتند جریان منحط و رو به زوال فتنه را با تنفس مصنوعی سرپا نگه دارند، بنابراین در روزقدس ،13آبان،16آذر شعارهای انحرافی و ضد اسلامی و انقلابی و حتی اسرائیل سردادند.

اما در آخرین حرکت زشت و پلید آنها در عصر عاشورا 88 بود که دست بقایای فتنه و سران آنها را خوار و ذلیل کرد، حرمت شکنی از سید و سالار شهیدان و فرزندان مصیبت دیده امام حسین (ع) در عصر عاشورا باورکردنی نبود در این روز به خیمه امام حسین(ع) حمله ور شدند و دقیقا رفتار یزیدیان را تکرار کردند.

اما بلافاصله خروش ملی در سراسر کشور به حرکت درآمد و در یک روز غیر تعطیل و بدون هیچ گونه فراخوانی نهادها و شخصیت ها تجمعاتی بی نظیر در سراسر کشور و خصوصا در تهران رخ داد که وفاداری به امامت و ولایت در آن به اوج رسید .

لذا اینچنین بود که حرکت عظیم میلیونی مردم در دفاع از ولایت بساط فتنه گران را برچید  و اینگونه "9دی" در تاریخ ایران ماندگار شد.

 

/ 0 نظر / 7 بازدید