دستاورد های انتخابات ریاست جمهوری92

رخداد ۲۴ خرداد تداوم حماسه سازی های مردم مومن و غیور ایران اسلامی بود. در واقع این حماسه پاسخ به ندای رهبر معظم انقلاب بود که در ابتدای سال ” حماسه سازی” را از امت خود خواسته بودند . ایمان و اعتماد رهبری به مردم در طراحی و خلق حماسه کاملا آشکار بود ، زیرا بارها از ایمان و یقین خود به حضور مردم در صحنه های انقلاب خصوصا انتخابات فرموده بودند. بنابر این مردم به خواسته رهبر خود لبیک گفته و حضور حداکثری و پر شکوه را رقم زدند. درصدی از مشارکت سیاسی که مختص نظام مردم سالاری دینی و ایرانی را به رخ دوست و دشمن کشیدند . مشارکت بالای ۷۳ % در ایران اسلامی دارای پیام های زیادی در منطقه پر تلاطم خاورمیانه بود و اعتبار و حیثیت و اقتدار ایران را به جهان نشان داد. دستاوردهای این حماسه فراوانند که ذکر همه آنها امکان پذیر نیست اما هر چند ” آب دریا را نتوان کشید اما به قدر تشنگی باید چشید”.

۱-      اولین دستاورد این حماسه الهی حضور حداکثری و تحقق حماسه سیاسی و بالای ۷۳% که بالاتراز میانگین انتخابات داخلی و بسیار بالاتر از میانگین انتخابات در سراسر جهان است. این حجم بالای مشارکت مقبولیت مردمی نظام را نشان داد.

۲-      دومین دستاورد این حماسه تطهیر چهره نظام از دروغ تقلب در انتخابات ۸۸ بود. در حالیکه منتخب مردم با کمتر از ۲۵۰ هزار رای به مصدر ریاست جمهوری تکیه زد معلوم شد که اصولا در نظام ولایی امکان تقلب و جابه جایی آرای ملت وجود ندارد . بنابراین بزرگترین و بهترین دستاورد این حماسه پرده برداری از دروغ بزرگ تقلب در انتخابات ۸۸ بود و نشان داد که در نظامی که در راس آن ولی فقیه ایستاده ، به خواست و نظر ملت خیانت نخواهد شد.

۳-      سومین دستاورد تحکیم و تقویت ثبات سیاسی نظام ولایی

حضور حداکثری و مشارکت بسیار بالا ملت در این انتخابات تجدید بیعت چندین باره با رهبری و نمایش بصیرت سیاسی و عمق آگاهی ملت در شرایط خاص کشور و جهان بود.

۴-      دستاورد دیگر این حماسه عقیم کردن راهبرد دشمن در کاهش مشارکت سیاسی و مقبولیت زدایی از نظام بود.

غرب به رهبری آمریکا به شدت به دنبال بی نظمی و بحران در انتخابات بوده که الحمدالله با حضور پر شور و هدفمند مردم این توطئه خنثی شد.

۵-      دستاورد دیگر این حماسه گردش نخبگان وجابجایی قدرت بود که به بهترین شکل در حال انجام است . جابجایی قدرت و گردش نخبگان بدون تنش و مانع علامت بلوغ سیاسی و سرزنده بودن دمکراسی ایرانی و مردم سالاری دینی به رهبری نائب امام زمان (عج) می باشد.

۶-      دستاورد دیگر این حماسه انتخاب شخصی است که در کسوت روحانیت می باشد ، این انتخابات در واقع اعتماد و ایمان مردم به روحانیت را نشان داد. بنابراین بر منتخب مردم واجب است که این نعمت الهی را قدردانی کرده و جزء به خدمتگزاری به ولایت و مردم به چیزی نیندیشد.

و دهها دستاورد دیگر از جمله امنیت و سلامت کامل انتخابات ، الگوشدن نظام مردم سالاری جمهوری اسلامی در دنیا ، تقویت جبهه مقاومت و دوستان ایران در سوریه و لبنان و از همه مهمترین شنیده شدن صدای نظام جمهوری اسلامی در منطقه و جهان به عنوان یک بازیگر موثر و زیرک در روابط بین الملل و … از دستاورد های این حضور پر برکت می باشد. این حماسه بر ملت حماسه ساز و رهبر بزرگ انقلاب مبارک باد.

 

/ 0 نظر / 5 بازدید