آقای ظریف هیچ کس با رانت بیگانه در قدرت نمی ماند...!

خبر عجیب و ضد ملی بود ، بویی از غیرت و وطن پرستی در آن نبود ، منافی شعارهای والای انقلاب اسلامی و در شأن ملت رشید و استکبار ستیز ایران نبوده هماهنگی با بیگانه را بارها در تاریخ معاصر این سرزمین از سوی پادشاهان قاجار و پهلوی ملعون دیده بودیم،اما همه باید بدانند این ننگ هرگز دامن جمهوری اسلامی را آلوده نخواهد کرد.بنابراین دولت اعتدال و دیپلمات هایش بدانند امتداد خود در سیاست داخلی را نباید در سیاست خارجی جستجو کنند، برای ماندن در قدرت باید به داخل تکیه کرد و اقبال مردم را کسب کردند نه رضایت "آمریکا شیطان بزرگ را" ،هر چند در برخورد با رسانه های بیگانه و دشمن باید احتیاط لازم را بعمل آورد،اما متاسفانه این گونه موضع گیری از شخص وزیر خارجه مسبوق به سابقه است.خبرگزاری رویتر به نقل از چند مقام ایرانی نوشته است:"وزیر خارجه ایران به آمریکا هشدار داده است که عدم رسیدن به توافق هسته ای یعنی مرگ سیاسی دولت روحانی."

اگر این بیان از سوی وزیر خارجه صادر شده باشدباید تاسف خورد که رفتار و عملکرد دولت اعتدال در تراز و حد وقواره آرمانهای بزرگ انقلاب اسلامی نیست.این گونه عملکرد یاد آور رفتار ذلیلانه پادشاهان قاجار و پهلوی ملعون برای ماندن در قدرت است و آنها بارها برای ماندن در قدرت به بیگانه پناه برده بودند.به نظر میرسد دست دولت اعتدال و وزارت خارجه برای آمریکا لو رفته است.نگاه آمریکا به دولت روحانی به مثابه یک فروشنده بی حوصله و محتاج است که هیچ فرصتی برای او باقی نمانده است.لذا باید کالایش بفروشد(به هر قیمتی)وگرنه دچار خسران می شود.از طرفی با خریداری در حال مذاکره و معامله است که بسیار زیرک و با حوصله است ضمناً وضعیت بغرنج فروشنده را نیز می داند.لذا مرتب با بهانه تراشی به دنبال فشار به فروشنده برای کاهش قیمت است و شاید در نهایت فروشنده بی حوصله کالایش را به ثمن بخس تقدیم کند.این حکایت سیاست های دولت روحانی در برخورد با آمریکا و غرب است.متاسفانه آقای روحانی و اطاق فکرایشان به دنبال توافق با غرب است به هر قیمتی،چون گشایش اقتصادی و از همه مهمترامتداد دولت خود را عبور از دالان تاریک و پر پیچ خم توافق با غرب جستجو می کند.لذا برای رسیدن به آن ممکن است شاهد رفتارهای ضد ملی و تحقیر کننده مانند خبر رویتر باشیم.بنابراین توافقی مقبول نظام اسلامی خواهد بود که خوب باشد و اولین نکته ای که حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش و پدافند هوایی به آن اشاره کردند موافقت با اصل توافق بود که گفتند: من با توافقی که بتواند انجام شود موافقم اما با توافق «بد» موافق نیستم.
ایشان با اشاره به اظهارات مکرر آمریکاییها که می گویند «توافق نکردن بهتر از توافق بد است» افزودند: ما هم همین عقیده را داریم! و معتقدیم توافق نکردن بهتر از توافقی است که به ضرر منافع ملی و زمینه ساز تحقیر ملت بزرگ ایران شود.
تلاش بی وقفه مسئولین و هیأت مذاکره کننده برای خارج کردن حربه تحریم از دست دشمن، نکته ای دیگر بود که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره و گفتند: اگر این اتفاق رخ دهد و با توافق، حربه تحریم از دست دشمن خارج شود، بسیار خوب است اما اگر این اتفاق نیفتاد، همه بدانند که راهکارهای فروانی در داخل کشور برای کُند کردن حربه تحریم وجود دارد.

 

/ 2 نظر / 10 بازدید
هادی

سلام استاد عزیز . من نمی دانم چرا هر موقع حرف وطن پرستی می شود این میانه روها و اصلاح طلبان می شوند خیانتکار . ایا شما به بازگشت احمدی نژادها فکر می کنید ؟ شعار های انقلاب مگر بجز عظت و سربلندی چه بود . ایا با داشتن اورانیون با غنای بالا این عظت حفظ می شود . چه بدرد ما می خورد . ما کارمان با همان اورانیون ضعیف هم راه می افتد . مگر ما به دنبال چه هستیم؟ ما دانش غنی سازی را داریم. انها که نمی توانند این را از ما بگیرند . شعارهای اسلام مگر چه بود . سیره پیامبر با برخورد با چنین مسائل مگر جز دوستی برای گسترش اسلام نبود . ؟ خب ما به دنبال چه هستیم ؟ شما امار بیکاری +طلاق+ رکود اقتصادی+تورم+ وابستگی نفتی بودجه+اعتیاد+فقر+کم ابی+کم شدن زمین های کشاورزی و به طبع ان نبود امنیت غذایی در ده سال اینده+مشکلات زیست محیطی+قاچاق کالا را ایا می دانید ؟ من از شما سوال می کنم ایا به غیرتتان بر نمی خورد ؟ چرا اینها را نمی بینید ؟ راهکار شما چیست؟ تکیه بر توان داخلی . تا ان زمان فکر کنم از ایران فقط بیابانها و شهرهایش باقی خواهد ماند . استاد عزیز سیاست پیچیده تر از این حرف هاست .

535

در حدی نیستی در مورد دکتر ظریف نظر بدی تو حتی تا تاریخ تولدت اشتباهه تا چه رسد به بقیه کارات عزیزم