بازشناسی چهار انقلاب دینی و راهبرد دشمن

فوکویاما در کنفرانس اورشلیم با عنوان «بازشناسی هویت شیعه» می گوید : شیعه پرنده‌ای است که افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ماست. پرنده‌ای که دو بال دارد: یک بال سبز و یک بال سرخ. او بال سبز این پرنده را مهدویت و عدالت‌خواهی و بال سرخ را شهادت طلبی که ریشه در کربلا دارد و شیعه را فنا ناپذیر کرده، معرفی می کند .

 تاریخ اسلام، قیام‌ها، نهضت‌ها و انقلاب‌های گوناگونی اتفاق افتاد که برخی از آن‌ها مقطعی و محلی و برخی از آنان طول موج و شعاع گسترش آن فراتر از زمان ومکان خود بوده‌اند. بر این اساس چهار انقلاب دینی در پیدایش، توسعه و تحکیم اسلام نقش تعیین کننده و اساسی داشته اند این چهار انقلاب که هر یک نقطه عطفی در حیات فردی و اجتماعی مسلمانان می باشند عبارتند از: 1.انقلاب اسلامی صدر اسلام 2.قیام و نهضت عاشورای حسینی 3.انقلاب اسلامی ایران 4.انقلاب جهانی مهدوی. در این مقاله به پیامدهای این چهار انقلاب و راهبرد امروز دشمنان اسلام برای مهار و مقابله با آن نظر خواهیم انداخت. 

الف) انقلاب اسلامی صدر اسلام                                                                             

حضرت محمد (ص) انقلابی را در جزیزةالعرب بیش از هزار و چهارصد سال پیش طراحی کرد که آثار و پیامدهای آن در دو عرصه، نمودهای اساسی داشته است:

در عرصه‌ فردی، از عرب بت پرست و پیرو سنت‌های جاهلی، انسانی دیندار و مؤمن به توحید پرورش داد. ظهور و بروز دین و دینداری در عرصه حیات شخصی در طول 13 سال تبلیغ اسلام در مکه و تربیت انسان‌های موحد از آثار برجسته تلاش‌های پیامبر اعظم(ص) در این دوران بوده است.

دستاورد دیگر تلاش‌های پیامبر(ص) با تشکیل حکومت اسلامی در مدینه‌النبی(ص) به بار نشست. با شکل گیری نظام ولایی اسلام در عصر پیامبر اکرم(ص)، جنبه دینمداری در جامعه ظهور و بروز یافت. پیامبر(ص) بعنوان آخرین رسول الهی، با دعوت مردم به شریعت اسلام، و تبیین و تفسیر از دین مبین اسلام، و زعامت و رهبری سیاسی جامعه و نیز مرجعیت قضایی، الگویی برجسته از مدیریت دینی را در پی‌ریزی تمدن اسلامی ارائه نمود. بنابراین مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی پیامبر اکرم(ص) در دو عرصه تحول و فتح دل‌ها و قلوب انسان‌ها و نیز تحول دینی در عرصه سیاسی اجتماعی جامعه بوده که وجود مقدس پیامبر(ص) را رهبری بلامنازع در جزیره‌العرب مطرح ساخت.

ب)قیام و نهضت عاشورای حسینی

با نگاهی به رخدادها و تحولات در عصر پس از رحلت پیامبر اسلام(ص)، خصوصا شکل‌گیری حوادثی چون سقیفه بنی ساعده و کودتای سیاسی علیه نظام ولایی اهلبیت و طرد رهبری سیاسی آنان از جامعه، شکل‌گیری جریان نفاق و توافق آن با جریانات قدرت‌طلب و فرصت‌طلب، بدست‌گیری قدرت توسط حزب اموی و حذف و تبعید چهره‌های متعهد و بدست‌گیری مناصب اجرایی توسط نااهلان و نامحرمان از جمله ولید، حکم‌بن ابی العاص و ... تبلیغات گسترده علیه مبانی دینی و ارزشی، جایگزین کردن شاخص‌های جاهلی به جای معیارهای اسلامی، بحران‌سازی برای از بین بردن یاران اهل‌بیت، کم‌رنگ کردن معنویت و تقویت جاذبه‌های مادی و ایجاد شکاف طبقاتی در جامعه، بی‌تفاوتی و انحراف خواص و ... انحرافات عدیده‌ای در دینداری مردم و دینمداری جامعه ظهور و بروز یافت، که موجودیت اسلام با خطرات اساسی مواجه ساخت. در این شرایط، در حالیکه پنج دهه از رحلت پیامبر می گذشت، امام حسین (ع) به منظور ادای تکلیف و اطاعت از فرمان الهی، مقابله با فساد دستگاه خلافت بنی‌امیه و نیز افشای خطر ارتجاع و گسترش لاابالی­گری در جامعه، نهضت عاشورا را با هدف اساسی بقای اسلام بنیانگذاری نمود. از مهم‌ترین دستاوردهای قیام حسینی در سال 61 هجری افشای جریان نفاق بنی‌امیه و نظام خلافت و در نتیجه انقراض نظام بنی‌امیه در کوتاه مدت، شناساندن جایگاه ولایت و امامت و اهل‌بیت در جامعه، ایجاد تحول اساسی در مردم با از بین رفتن ترس و وحشت مردم از نظام استبدادی حاکم، احساس شرمندگی در آنان، تقویت روحیه شهادت طلبی، شکل‌گیری جنبش‌ها و نهضت‌های اجتماعی چون توابین، مختار، زید و ... و ارائه الگویی بی‌بدیل از مدل کربلا بعنوان راهبرد «پیروزی خون بر شمشیر»  برای همه انسانهای آزاده، موحد و انقلابی در طول تاریخ بوده است.

ج) انقلاب اسلامی ایران

با گذشت 1428 سال از انقلاب صدر اسلام و 1367 سال از نهضت حسینی، در ایران عصر پهلوی، انقلابی با داعیه با نام خدا و برای خدا، به رهبری امام خمینی(ره) در سال 1357 به پیروزی رسید. از مهمترین دستاوردها و پیامدهای این انقلاب عبارتند از :

  1. احیای دینداری در مسلمانان و گفتمان دینمداری در ایران و جهان.
  2. در جهان اسلام و مطرح شدن اسلام بعنوان یک مکتب قدرتمند و توانا در بر پایی تمدن اسلامی تجلی قدرت منطقه‌ای ایران در کشورهایی چون فلسطین، عراق، لبنان، افغانستان.
  3. پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی در سایه اعتماد به نفس.
  4. توانایی سیاسی نظام جمهوری اسلامی  در حل بحرانهای داخلی توانایی کم نظیر در ابعاد علمی ، هسته ای ، و نظامی و ... .
  5.  ثبات و استحکام جمهوری اسلامی و ارائه الگویی از مردم سالاری دینی و ... . 

د) انقلاب جهانی مهدوی

انقلاب مهدوی با شعار «یا لثارات الحسین(ع)» و با هدف بازگرداندن اسلام ناب محمدی(ص) شکل خواهد گرفت. نقطه عطف مهم در روش امام مهدی (عج)، اجرای کامل و اعمال دقیق دین اسلام است تا همه ساکنان کره زمین از ادیان و مذاهب گوناگون به دین مبین اسلام هدایت شوند. همچنین آن حضرت(ع) وظیفه تشکیل حکومتی فراگیر و جهانی داشته تا همه سرزمین‌ها و آبادی‌ها را در برگرفته و همه انسان‌های واجد شرایط را در خود جای دهد. همچنین موظف است تا منظومه الهی و احکام شریعت اسلامی را در سراسر حکومت جهان لازم الاجرا نماید، عدالت جهانی را بر پا نماید و توانگری و بی نیازی جمیع ساکنان این حکومت را تامین نماید. مهم‌ترین دستاورد فتح مهدوی(ع)، شکل‌گیری انقلابی بزرگ بر ضد باطل و کفر و ظلم، آغاز اقدامات مبنایی و قدرتمند بهمراه نشانه های بزرگ و بر پایی طوفان‌های بزرگی در عقل و جان انسان‌ها خواهد بود که با همکاری حضرت مسیح(ع) جلوه های گوناگون دین از جمله قسط و عدل در سراسر جهان استقرار خواهد یافت.

صهیونیسم جهانی با اعتراف به نقش برجسته الگوها و مدل‌های شیعه، در صدد شبیه سازی، تحریف و مقابله با سرمایه‌های ارزشمند شیعه از جمله کربلا، ولی فقیه، امام زمان می‌باشد. در بخش پایانی این مقاله به دو سند در این باره اشاره می‌گردد.

سند اول: ‌شبیه سازی صهیونیسمجهانی از عاشورا

«فرانسیس فوکویاما» مؤلف کتاب و نظریه «پایان تاریخ» در سه کنفرانس جهانی تورنتو، واشنگتن و اورشلیم نکاتی مهم پیرامون شیعه و شبیه سازی آن برای غرب می‌گوید:

خرده تمدن‌ها و فرهنگهای جزئی به دست فرهنگ غالب بلعیده می شوند و رسانه ها، دنیا را به سمت دهکده واحد پیش می برند و به ناچار دنیا درگیر جنگی خانمان‌سوز خواهد شد. بنابراین برای پیش‌گیری از این جنگ باید یکی را بعنوان کدخدایی بپذیریم. و در ادامه ثابت می کند که کدخدا آمریکاست . فوکویاما می گوید: این نبرد حتمی است ولی برنده آن غرب نخواهد بود و او با اسناد و مدارک ثابت می کند که برنده نبرد آخرالزمان شیعیان هستند.

فوکویاما در کنفرانس اورشلیم با عنوان «بازشناسی هویت شیعه» می گوید: «شیعه پرنده‌ای است که افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ماست. پرنده‌ای که دو بال دارد: یک بال سبز و یک بال سرخ. او بال سبز این پرنده را مهدویت و عدالت خواهی وبال سرخ را شهادت طلبی که ریشه در کربلا دارد و شیعه را فنا پذیر کرده، معرفی می کند.

فوکویاما معتقد است شیعه بعد سومی هم دارد که اهمیتش بسیار است ومی گوید: این پرنده، زرهی به نام ولایت‌پذیری به تن دارد و قدرتش با شهادت، دو چندان می شود. شیعه، عنصری است که هر چه او را از بین می برند، بیشتر می شود.

فوکویاما، مهندسی معکوسی را برای شیعه و مهندسی صحیحی را برای خودشان طراحی می کند و می گوید : مهندسی معکوس برای شیعیان این است که ابتدا ولایت فقیه را خط بزنید، تا این را خط نزنید، نمی توانید به ساحت قدسی کربلا و مهدویت تجاوز کنید. برای پیروزی بریک ملت باید میل مردم را تغییر داد ابتدا ولایت فقیه را خط بزنید در گام بعد ، شهادت طلبی این ها را به راه طلبی تبدیل کنید اگر این دو تا خط زدید، خود به خود اندیشه‌های امام زمانی از جمله شیعه رخت می بندد شما بیایید برای غرب هم امام زمان، کربلا و ولی فقیه بتراشید.

فوکویاما برای این کار، مکتب جدیدی را به نام «اونجلیس» عرضه کرد. مکتبی که طرفداران آن معتقدند عیسی ناصری خواهد آمد . فوکویاما به آنها توصیه می کند در فیلم هایشان هرچه را شیعیان در مورد امام زمان می گویند بر شخصیت عیسی ناصری تطبیق بدهند.

بر اساس دستور فوکویاما فیلمهایی بر اساس مدل «روایت فتح» شهید آوینی ساخته شد، فیلم‌هایی چون سرباز رایان، با محتوای تجلیل از مادر سه شهید، فیلم نبرد پرل هاربر  با محتوای جنگ جنگ تا رفع فتنه در عالم، فیلم «زمانی سرباز بودیم» با تئوری بازسازی کربلا و بر اساس الگوی عملیات کربلای 5، فیلم سقوط شاهین سیاه، بازسازی صحنه کربلا، فیلم جنگیر که در آن از نهادهای اسلامی شیعه استفاده شده بود طراحی شد .همجنین باید تبلیغات گسترده ای را بر ضد مراجع و رهبران دینی شیعه صورت دهیم تا آنها مقبولیت خود را در میان از دست بدهند.

یکی دیگر از مواردی که باید روی آن کار کنیم موضوع فرهنگ عاشورا و شهادت طلبی است که هر ساله شیعیان با برپایی مراسمی این فرهنگ را زنده نگه می دارند و ما تصمیم گرفتیم که با حمایت‌های مالی از برخی سخنرانان و مداحان و برگزار کنندگان اصلی این گونه مراسم عقاید و بنیان های شیعه و فرهنگ شهادت طلبی را سست و متزلزل کنیم و مسایل انحرافی در آن بوجود آوریم ، بگونه ای که شیعه، یک جاهل خرافاتی به نظر آید. در مرحله بعد باید مطالب فراوانی بر ضد مراجع شیعه جمع آوری شده و توسط مداحان و نویسندگان سود جو انتشار دهیم و تا سال 1389، مرجعیت را که سد راه اصلی اهداف ما هستند، تضعیف و آنان را به دست خود «شیعیان و دیگر مذاهب اسلامی نابود کنیم و در نهایت تیر خلاص را بر فرهنگ و مذهب بزنیم».

سند دوم: نقش سازمان جاسوسی سیا آمریکا در مقابله با فرهنگ عاشورا

اخیرا کتابی به نام «نقشه هایی برای جدایی مکاتب الهی» در آمریکا منتشر گردید که درآن با دکتر مایل برانت یکی از معاونان سازمان اطلاعاتی آمریکا (سیا) مصاحبه‌ای انجام شده، او می گوید بعد از مدتها تحقیق به این نتیجه رسیدیم که قدرت رهبر مذهبی ایران و استفاده از فرهنگ شهادت در انقلاب ایران تاثیر گذار بوده است ما هم‌چنین به این نتیجه دست یافتیم که شیعیان بیشتر از دیگر مذاهب اسلامی فعال و پویا هستند. پس از اختصاص چهل میلیون دلار برای نظر سنجی در سراسر جهان به نتایج مهمی دست یافتیم و متوجه شدیم که قدرت مذهب شیعه در دست مراجع و روحانیت است، این تحقیقات مارا به این نتیجه رساند که به طور مستقیم نمی توان با مذهب شیعه رو در رو شد و امکان پیروزی بر آن بسیار سخت است و باید پشت پرده کار کنیم مابجای ضرب المثل انگلیسی «اختلاف بینداز و حکومت کن» از سیاست «اختلاف بینداز و نابود کن» استفاده کردیم. در همین راستا، برنامه‌ریزی گسترده را برای سیاست‌های بلند مدت خود طرح کردیم، مانند حمایت از افرادی که با مذهب شیعه اختلاف نظر دارند و ترویج کافر بودن شیعیان به گونه‌ای که در زمان مناسب بر ضد آن‌ها توسط دیگر مذاهب اعلام جهاد گردد. در تمامی این فیلم‌ها بر اساس نظریه فوکویاما، امام حسین(ع) و کربلا یک طرف و سوی دیگر، شمر است. لباس هم بر اساس الگوی شیعی انتخاب شده است. لباس سربازان آمریکایی، سبز رنگ ولباس سربازان مقابل، قرمز است. در بعضی از این فیلم‌ها، خون سربازان آمریکایی سبز است. آن هم به دلیل تقدس این رنگ در آرمان‌های شیعی. هنرپیشه‌ها تا پایان فیلم ناشناخته‌اند و همچنین تا آخر فیلم حفظ قدسی بازی می‌کنند.

 

جمع‌بندی

در ائتلاف جدید آمریکا با رژیم صهیونیستی، دولت‌های غربی و عربی علیه اسلام اهل بیت(ع) و جمهوری اسلامی ایران که به دلیل شکست راهبردهای آمریکا در عراق و قدرت‌گیری ایران در منطقه و ظهور و بروز و توانایی‌های ایرانی‌ها در ابعاد علمی، هسته‌ای، نظامی، سیاسی و اقتصادی بوده، دشمنان زخم خورده را وادار به تشدید فشارهای منطقه‌ای و بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی نموده است. قطعاً تشدید اختلاف فرقه‌ای و مذهبی و تقابل شیعه و سنی از یکسوی و شبیه‌سازی از الگوهای اسلام اهل‌بیت به منظور مدل‌سازی در غرب و تحریف آن در جهان اسلام از راهبردهای جبهه ناتوی فرهنگی است که هوشیاری و بصیرت فرهیختگان، گامی بلند در بیدارسازی توده‌ها و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن خواهد بود.

/ 2 نظر / 5 بازدید
مهسا

با سلام دوست عزیز،وبلاگ خوبی داری،بهش بیشتر برس [لبخند] من هم گروه اینترنتی دارم،با کلی مطلب جذاب و قشنگ،هر کی عضو شده کلی از دوستاش هم آورده تو گروه ما و محیط خیلی شاد و پر از خنده ای داریم! البته گاهی هم غم داریم ولی کمه [خجالت] اگه میخوای بیای پیش ما به آدرس که گذاشتم سر بزن،منتظرتم [قلب][لبخند]

نیاکانی

سلام وبلاگ ارزشمند شما را دیدم و مطالعه نمودم انشاالله با تلاش و پشتکار گامی بلند در جهت تبعین مبانی انقلاب اسلامی برداشته شود. در بیکرانه زندگی دو چیز افسونم کرد: آبی آسمان که میبینم و می دانم نیست. خدایی که نمی بینم و می دانم که هست. دکتر شریعتی[لبخند]