دفاع مقدس برای همیشه ما نند ستاره ای درخشان و نورانی در تاریخ ایران خواهد درخشید،دفاعی که مایه عزت و سربلندی ایران و خشنودی خدا شد. بر خلاف تمام جنگ های گذشته که منجر به جدایی قسمتی از این سرزمین الهی و نورانی می شد،در این جنگ نا برابر که در یک طرف ایران متکی به خدا و ائمه و در آن سو تمام شیاطین صف کشیده بودند که بحمدا... حتی نتوانستند وجبی از این ودیعه الهی را جدا کنند.اهمیت این امر زمانی مضاعف می شود که در راس این کشور" ولی فقیه" نائب امام زمان(عج) ایستاده بود که در قرون گذشته به شدت به ناکارآمدی دین در عرصه حکومت و سیاست دامن می زدند.ولی حکومت دین در ایران آن اندیشه خطا و شیطانی را باطل کرد و حتی نشان داد که فقط دین است که می تواند بشر را سعادتمند کند.

مردم ایران به رهبری یک انسان وارسته و عارف و خدایی حکومت فاسد و مطلوب شیطان را ساقط کرد، و حکومت الهی و ولایی را جانشین آن کرد. اما دشمن ساکت نماند بلکه توطئه خود راآغاز نمود و جنگی هشت ساله را بر ملت ایران تحمیل کرد که آسیب های فراوانی داشت.در این مقاله بدنبال شمارش آسیب ها نیستیم بلکه

می خواهیم دستاوردهای این گنج را شناسایی کنیم.....

 

شادی روح شهدا صلوات

 


1-اعتماد به نفس و خود باوری:

از امتیازات و برکات دفاع مقدس تقویت ورشد اعتماد به نفس و خود باوری در این ملت بود.این جنگ ما را به خود باوری رساند زیرا دشمنان به اکثر نیازهای جنگی ما پاسخ ندادند بنابراین ما مجبور بودیم تلاش کنیم و وارد عرصه حساس شویم و شعار ما میتوانیم امام(ره )را محقق کنیم،وهمین شد.

2-رشد باورهای دینی و مذهبی:

در جنگ باورهای دینی و اسلامی و اعتقاد و اعتماد به خدا و ائمه  در میان ملت ایران و رزمندگان شکوفا شد.دعا و نیایش سراسر کشور و جبهه ها را فرا گرفته بود.جنگ رنگ الهی و معنوی گرفته بود.جبهه به یک دانشگاه انسان سازی تبدیل شده بود.همه جا صحبت از ایثار،فداکاری و ...بود.

3-تفکر بسیجی:

بسیج یک نیروی عظیم مردمی و الهی با کمترین هزینه و بیشترین کارآمدی و خدمت بدون کمترین چشمداشت مولود انقلاب اسلامی است.امام(ره)دعا می فرمود با بسیجیان محشور شود.این نیروی الهی  به خوبی جنگ را اداره کرد.اگر در سایر عرصه ها به این نیروی الهی فرصت داده شود، بطور معجزه آسا مشکلات بزرگ را حل خواهد کرد.در بحران سال های 78و88  کارآمدی این نیروی الهی را دیدیم.

4-رشد و تکامل صنایع نظامی و غیر نظامی:

کشور و ملتی که اجازه ورود به عرصه های علمی و صنعتی را نداشت و یا اعتماد به نفس لازم برای ورود به آن عرصه ها را نداشت توانست بر مشکلات بزرگی غلبه کند. کشوری که محتاح مایحتاج اولیه وابتدایی جنگ و اداره کشور بود،کشوری که مجبور بود سیم خاردار را از خارج وارد کند،با همت و اراده جوانانش هم اکنون تبدیل به یک کشور برتر موشکی جهان شده است،فضا را مسخر خود کرده است،اقیانوس ها را درنوردیده است،به یکی از کشورهای برتر علمی جهان تبدیل شده است،در عرصه فناوری هسته ای می درخشد.دیگر اولین وارد کننده گندم و بنزین نیست،بلکه نه تنها خود اتکا شده است حتی می تواند صادر کننده نیز باشد.

5-مشارکت زنان پا به پای مردان در همه عرصه ها:

در جنگ تحمیلی زنان فداکار وخداجو با تربیت اسلامی فرزندان وایجاد دلگرمی به شوهران پابه پای مردان در دفاع مقدس در پشتیبانی از جنگ و...مشارکت ومجاهدت کردند. فلذا دفاع مقدس توانایی زنان در جمهوری اسلامی را نمایان کرد.

  ...البته دفاع مقدس مانند گنجینه ای است که هر کس به اندازه توان ومعرفت خود از آن بهره برداری و رونمایی می کند،وصد البته دفاع مقدس برای جمهوری اسلامی یک برکت بود چرا؟چون افق وپنجره هایی از نور و روشنایی بر ملت ایران گشود.